O olejku drzewa herbacianego na katar
Kiedy przychodzi pora jesiennych katarów i przeziębień jednym z najskuteczniejszych sposobów szybkiego zahamowania tych dolegliwości i schorzeń są inhalacje z olejku drzewa herbacianego. Jeśli zrobimy je natychmiast, kiedy katar się zaczyna, to w ciągu niemal dwudziestu minut uzyskamy bardzo dobry efekt. Są różne sposoby robienia inhalacji, jednak z moich doświadczeń wynika, że najbardziej skuteczne i najmniej kłopotliwe są inhalacje przy pomocy półmaski z tkaniny na którą nakrapia się 2-3 kropelki olejku. Taka półmaska, zwłaszcza nowej generacji, szczelnie przylega do skóry twarzy i zabezpiecza przed rozsiewaniem drobnoustrojów chorobotwórczych bakterii , a nawet wirusów na otoczenie.
Olejek drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia) ma silniejsze działanie przeciwbakteryjne niż wiele antybiotyków. Ponadto stymuluje on  układ odporności do obrony przed tymi drobnoustrojami.
Olejek drzewa herbacianego może być wykorzystywany zarówno w leczeniu chorób skóry (egzema, trądzik, łuszczyca, jak i łupieżu we włosach,  infekcji gardła, dziąseł, zapalenia zatok . Znosi także przykry ból po ukłuciu przez owady. Wtedy jednak dodaje się go wody np. do płukania gardła, czy przemywania skóry lub samym koncentratem olejku działa się na zmiany chorobowe.
Jest wreszcie olejek ten jest skuteczny w przypadkach zakażeń grzybiczych, zwłaszcza grzybicy międzypalcowej czy grzybicy paznokci.
Ważne jest aby w celach leczniczych wykorzystywać 100% olejek (który niestety jest droższy),niż tańsze mieszanki tego olejku z innymi.

Dodaj komentarz