Powodzenie odchudzania zależy od zdiagnozowania, jaka jest przyczyna nadwagi czy otyłości.

Odchudzanie metodą ”Jeść, aby schudnąć” to skuteczna metoda redukcji masy ciała, po przeprowadzeniu badań, za pomocą dobranej, pełnowartościowej diety, bez uczucia ciągłego głodu. Impulsowe naświetlania odpowiednio dobranymi barwami światła widzialnego (INNOO) są dobrym regulatorem łaknienia wspomagającym odchudzanie. Metoda ta nie powoduje zjawiska „odbicia” po zakończeniu kuracji.

Zabiegi te wspomagamy preparatami ziołowymi, antyoksydantami, mikroelementami i witaminami.

W przypadku nadwagi i otyłości najważniejszą sprawą jest rozpoznanie rodzaju zaburzenia przemiany materii, przyczyn które do tego prowadzą a następnie indywidualny dobór diety, suplementacji i aktywności ruchowej aby uzsyakć zadowalające i trałe efekty.

U wielu osób u podstaw nadwagi i otyłości leżą zaburzenia pracy trzustki a zwłaszcza nadmierne wydzielanie insuliny po spożyciu potraw zawierających węglowodany. Ten nadmierny wyrzut insuliny powodu głębokie spadki poziomu cukru we krwi co z kolei prowadzi do wystąpienia napadu głodu i spożywania nadmiernych ilości pokarmów. Rozpoznanie tego rodzaju zaburzen pozwala zrozumiec choremu mechanizmy prowadzace do otylosci i skutecznie korzgowac diete.