W powstawaniu zmarszczek na skórze podstawową rolę odgrywa osłabienie mięśni podskórnych i grup mięśni okolicy szyi i karku. Przywrócenie prawidłowego napięcia mięśni przy pomocy odpowiedniego zestawu ćwiczeń, terapii manualnej mięśni oraz zabiegów akupresury z zastosowaniem odpowiednich drewnianych wałków z piramidalnymi nacięciami jest skutecznym sposobem usuwania zmarszczek na skórze.

Zabiegi te są wspomagane przez suplementy witaminowe i mineralne, które maja na celu pobudzenie wytwarzania kolagenu w skórze oraz  zalecenia dietetyczne, których zadaniem jest przywrócenie prawidłowej przemiany materii i opóźnianie procesów starzenia.

Wszystkie te proceduty poprzedzone są diagnostyką zaburzeń matabolizmu i  pomiarami zawartości witamin w skórze oraz określniem wskaźników obrony antyoksydacyjnej organizmu. Zalecenia i metody korekcji są indywidualnie wydawane dla każdego pacjenta z uwzględnieniem jego aktualnego stanu zdrowia. Skuteczność tych procedur jest kontrolowana przy pomocy nowoczesnych metod badania.