Terapia manualna mięśni szyi i głowy w zapobieganiu powstawania i tworzeniu się zmarszczek na twarzy

 

Jednym z objawów postępującego się starzenia organizmu jest pojawianie się zmarszczek na skórze, zwłaszcza twarzy.

Różne sposoby zwalczania zmarszczek, czy to przy pomocy kremów, czy wstrzyknięć botoksu, czy użyciu różnych wypełniaczy. czy nawet operacji plastycznych nie pozwalają osiągnąć trwałych efektów, bo nie uwzględniają istoty procesu powstawania zmarszczek. a są tylko działaniem objawowym, skierowanym na znoszenie skutków tego procesu.

Zmarszczki są wynikiem osłabienia siły i napięcia mięśnia lub kilku mięśni, które normalnie napinają skórę i przeciwstawiają się powstawaniu zmarszczek. Długotrwały stan przewagi skurczu mięśni szyi i mięśni podskórnych przy jednoczesnym braku odpowiednich ćwiczeń mięśni przeciwstawiających się przyspiesza ten proces.

Drugim czynnikiem sprzyjającym powstawaniu zmarszczek jest stan samej skóry wynikający z nieodpowiedniej diety skutkiem której brakuje surowców budulcowych do wytwarzania kolagenu, takich jak naturalna witamina C, związki krzemu, karotenoidy, mikroelementy, a także zaburzenia hormonalne czy uszkodzenia skóry np. przez nadmierne opalanie się.

Terapia manualna mięśni szyi i głowy jest sposobem rozwiązania tego problemu uwzględniającym przyczyny tworzenia się zmarszczek.

Powtarzane wielokrotnie przez terapeutę zabiegi mobilizacji i wzmocnienia osłabionych mięśni przez zastosowanie odpowiedniego rodzaju masażu punktowego oraz utrwalanie tych efektów przez ćwiczenia wykonywane samodzielnie przez zainteresowaną osobę przynoszą w krótkim czasie bardzo dobre rezultaty.

Wzbogacenie diety w odpowiednio dobrane składniki najczęściej pochodzenia naturalnego działa korzystnie odmładzająco na skórę.

Tylko całościowe podejście do zapobiegania tworzeniu się i zwalczania zmarszczek prowadzi do uzyskania zadowalających i trwałych efektów.

 

Dodaj komentarz